aneb pár slov o ZSV :D

2. října 2011 v 16:52 | Tsun |  Téma týdne
Společnost

Tento rok, divnou shodou náhod probíráme už podruhé v ZSV sociologii. Je to velmi obsáhlé téma, na které by se dalo psát hodiny a rozebírat každý prťavý kousek minimálně ještě týden, ale momentálně bych jsem chtěla prohodit pár slov o společnosti.
Počátky sociologie : 1. Auguste Compte - 3 vývojová stádia - teologické
-metafyzické
-pozitivní
Vymyslel novou vědu ( sociologii), bude řešit společenské problémy.
.......

NE, NEBUDU VÁM TADY PSÁT HISTORII, KTERÁ JE NESKUTEČNĚ ZDLOUHAVÁ A ČASTO I NUDNÁ, napíšu co si o tom myslím, tak nějak celkově. :) ( ale pokud byste se chtěli dozvědět víc o dalších důležitých lidech ze sociologie - písněte ;D ).

Společnost, už není to co bývala před lety. Vůbec ne ! Vezmte si např. rodinu - jak se děti chovali k rodičům před sto lety a jak se chovají dnes ! Je to neskutečně prudký skok. Před sto / padesáti / i dvaceti lety, by si většina dětí nedovolila pomalu ani otevřít pusu na rodiče, natožtak na ně sprostě nadávat ( možná i praktikovat násilí - nemám zkušenosti xD), a dnes??? je to naprosto normální že dítě, kterému je sotva 13 let si vyskakuje na rodiče a nadává jim do očí. Je tohle normální ? Kam se poděla ta slušnost a úcta k rodičům? ( je možné že je to důsledek výchovy ) . Nejhorší na dnešní společnosti je ta NEŮCTA k rodičům a mnohem častěji k prarodičům. Je to odporné ( dle mě ) , když ve škole někdo pomlouva svoji babičku a pak to použivá třeba v přirovnáních jako jsou : jsi trapná jak moje bába. - A TEĎKOM MI ŘEKNĚTE , JE TOTO NORMÁLNÍ??

SLÁVA JAPONSKU : v Japonsku by si nikdo NIKDY nedovolil otevřít pusu na své rodiče/prarodiče. Tam k nim mají minimálně milionkrát větší úctu. A tokhle by to mělo být všude.
Závěr : A tak tedy tvrdím, že by každá země měla být aspoň z tohoto hlediska trochu jako Japonsko ( xD ) .

!!! Samozřejmě vždycky se najdou vyjímka !!! ( né všeci se takhle chovají, díkybohu )

A co si o naší společnosti myslíte vy??
Vaše Tsun ;D
+ pár obrázků pro radost :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Dobrovolně se hlásím, že jsem tu byl/a. xD

Ano ...
NE .. XD

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 2. října 2011 v 17:13 | Reagovat

Myslím hlavně to, že děti by měli mít úctu k rodičům v případě, že rodiče s nima nezachází jako s věcma, neřvou na ně, neponižujou je, nenadávají jim a nebijou je. Což se asi nestane.

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 2. října 2011 v 17:37 | Reagovat

Vidiš, a já mam Socku jako samostatnej předmět, Comta a jeho stádia jsme dělali v pátek :-D

3 Ami-chan Ami-chan | Web | 2. října 2011 v 18:21 | Reagovat

Máš pravdu. Společnost se hodně změnila, ale ono se změnilo skoro všechno. :D Jinak s tim nadáváním, já bych si to na rodiče nedovolila, to by sem to asi pěkně schytala a navíc nemám důvod jim nadávat. To pár lidí z naší třídy si to klidně dovolí. Třeba jedna holka začala svý mámě nadávat a smát se jí do telefonu. Asi to myslela ze srandy, nebo se chtěla vytáhnout před ostatníma, ale mě to normální nepřijde. Přitom její rodiče jsou hodní lidi, ale asi jí moc rozmazlili. Je to holt o tom, jak si nás rodiče vychovaj! ^^
PS: Z Japonska by jsme si měli brát příklad ve více ohledech ^^ Celej svět by se od nich měl učit! :D

4 hogreta hogreta | E-mail | Web | 2. října 2011 v 22:59 | Reagovat

To není jenom v Japonsku, ale tak nějak celkově v Asii. V Asijských zemích panuje mnohem větší úcta k rodičům, ke starším lidem a ke stáří jako takovému. Souhlasím s tím, že nám to už často chybí - a to je opravdu škoda.

Ale ono to má možná i důvody, za které tito mladí lidé nemohou. Bavila jsem se o tom s přítelem, který je z Asie - a on říká, že taková úcta ke starším lidem tam panuje také proto, že starší člověk znamená moudrý člověk. Říkal, že se to s našimi důchodci, jejichž jediná aktivita je ježdění do supermarketů a pomlouvání mladší generace, vůbec nedá srovnávat. A také je to samozřejmě výchovou. Děti svým rodičům často vrací to, jak se tito rodiče chovali ke svým rodičům. Je to začarovaný kruh. Ale věřím, že když mám k rodičům úctu, tak se nemusím bát, že by ji moje děti jednou ke mě neměli:)

5 metztli metztli | Web | 3. října 2011 v 20:49 | Reagovat

Zlatí, akorát máš blbě napsanýho Comta, ale jinak super :) sockou jsem si prošla nejen na gymplu (za těch 8 let asi 4), ale  bohužel i na vš v letním semestru jako jednu z humanitních disciplín. A díky absolutně nechutným vyučujícím- ženě, která asi nikdy neměla sex a pánovi s plesnivejma nohama chlastajícím horkou vodu- jsem tento obor začla krutě nenávidět. Navíc vše v nj, že.
Ke společnosti... ta dnešní jde do kopru... děti jsou spratci, třískala bych je od rána do večera.... a tak podobně...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama